Even bellen? -> 026-3030161

Contact

ma t/m vrij 08:45 - 17:00 uur

Zuid Japan - Kyushu met huurauto

reisduur:
15 dagen / 14 nachten
route:
Fukuoka - Nagasaki - Mount Aso (Kumamoto) - Kagoshima - Miyazaki - Takachiho - Beppu - Fukuoka
reissom:
v.a. € 2280,- p.p. bij 2 personen
vluchten:
optioneel bij te boeken

Twee weken toeren over Kyushu, het zuidelijke eiland van Japan. Een geothermisch eiland van rokende kraters, dampende onsen, maar ook vriendelijke locals en een ongedwongen sfeer - ideaal voor wie het échte Japan zoekt zonder de toeristische drukte.

Op deze route start je per trein waarna je in alle vrijheid verder reist met je eigen huurauto. Van de noedelkraampjes in Hakata naar Mount Aso’s actieve vulkaan. Via historisch Nagasaki naar Miyazaki’s kust en de smaragdgroene Takachiho Gorge naar destomende hellepoelen van Beppu.

Slapen doe je in sfeervolle en kleinschalige typisch Japanse ryokans, vaak met privé-onsen, afgewisseld met moderne hotels op slim uitgekozen plekken. Aan de voet van de vulkaan in een landelijk dorpje of pal in het centrum. Zo beleef je Japan zoals het bedoeld is: relaxed, rauw en onvergetelijk.

Inclusief:

  • 11 overnachtingen in basic tot verzorgde middenklasse hotels (excl. ontbijt, m.u.v. Takachiho hotel);
  • 2 overnachtingen in een comfortabele ryokan, incl. ontbijt & diner;
  • 2e klas treintickets Fukuoka - Nagasaki & Beppu - Fukuoka;
  • autohuur C2 Toyota Corolla of vergelijkbaar, vanaf Nagasaki (dag 5) tot Beppu (dag 12), inclusief basic insurance & one-way fees;
  • Gunkanjima eiland tour (excl. transfers). Je betaalt ter plekke een landing fee: ¥300 voor volwassenen en ¥150 voor kinderen (ca. €1,50 - €0,75).

Exclusief:

  • internationale vluchten naar Fukuoka (optioneel bij te boeken);
  • transfer Fukuoka naar luchthaven (makkelijk zelf te regelen);
  • overige maaltijden en transfers;
  • extra upgrades of extra excursies;
  • local tourist tax (dit betaal je ter plaatse, reken op een totaal van ca. €30);
  • fooien;
  • afhankelijk van je vertrekdatum evt verplichte toeslagen op feestdagen (je local Hero heeft de laatste informatie)

Wat is de beste reistijd voor Japan?

Je kunt Japan het hele jaar door bezoeken, de beste periode zijn de lente en de herfst. In het voorjaar bloeien de kersenbloesems, de bekende Sakura. In het najaar kleurt Japan rood, oranje en geel. Een rondreis in juli en augustus is ook prima te doen, het klimaat in Japan is vergelijkbaar met de onze. Aangename temperaturen maar ook regelmatig regen en een vrij hoge luchtvochtigheid. Wil je een laagje sneeuw op de bergen zien tijdens je reis door Japan, dan kun je het beste in de Japanse winter reizen (januari tot en met maart).

Heb ik een visum nodig voor Japan?

Om naar Japan te reizen moet je in bezit zijn van een geldig paspoort. Je paspoort moet bij het verlaten van Japan nog geldig zijn. Is je bezoek korter dan 90 dagen? Dan heb je geen visum nodig. Je zult hiervoor een retourvlucht moeten tonen bij de douane bij aankomst.

Reis je in via een ander land? Informeer dan van tevoren bij het consulaat van dat land of je een visum of transitvisum nodig hebt.

Je bent zelf verantwoordelijk voor het bezit van geldige en juiste reisdocumenten. Het is altijd handig voor vertrek de informatie van de ambassade te checken, zodat je zeker weten over de juiste en geldige documenten beschikt. Bekijk hier de informatie.

Heb ik inentingen nodig voor Japan?

Japan heeft een goede gezondheidszorg. Op het eiland Okinawa wonen zelfs de meeste 100-jarigen ter wereld.

In Japan werkt de zorg wel iets anders en is het niet goedkoop. Een huisarts kennen ze in Japan niet. Je gaat direct naar het ziekenhuis of een privékliniek als je niet lekker bent. Hierdoor vallen de medische kosten hoger uit dan in Nederland. Het is aan te raden om je (dagelijkse) medicijnen mee te nemen vanuit Nederland, met een medicijnpaspoort. De bijsluiters van Japanse medicijnen zijn alleen in het Japans. Daarnaast is het aan te raden om een reisverzekering met werelddekking of aanvullende zorgverzekering met dekking voor medische kosten in het buitenland af te sluiten.

Moet ik mij laten inenten voor mijn reis naar Japan? Nee. Voor een reis naar Japan hoef je geen verplichte inentingen te halen. Als je je toch tegen sommige ziektes wilt beschermen, pleeg dan raad bij je GGD voor de laatste up-to-date informatie over de vaccinaties van je reis. Zij geven advies over welke vaccinaties eventueel nodig zijn. Ook geven zij advies over andere gezondheidsrisico’s. Zo ga je goed voorbereid op reis.

Hoeveel tijdverschil is er met Japan?

In Japan is het tijdens onze wintertijd 8 uur later dan in Nederland. Tijdens de zomer is het in Japan 7 uur later dan in Nederland. 

Hoe veilig is Japan?

Japan is één van de veiligste landen ter wereld. Een dure laptop, een gloednieuwe telefoon of een portemonnee wordt onbewaakt achtergelaten in een café als een Japanner even naar het toilet moet. Niemand neemt het mee.

Op het vlak van natuur is Japan niet altijd veilig. Japan ligt namelijk dichtbij de zogenoemde ‘ring of fire’, waardoor natuurrampen niet te voorkomen zijn. Tyfoons, aardbevingen of aardverschuivingen, tsunami’s en vulkaanuitbarstingen komen regelmatig voor. Gelukkig is het land hier goed op voorbereid en kent de hoogbouw in de steden strenge eisen. Mocht je er zijn tijdens een ramp, zorg dat je goed geïnformeerd bent en volg lokale adviezen op. Japanners leren vanaf de kleuterklas al hoe ze om moeten gaan met aardbevingen en tyfoons.

Kijk zelf ook op de website van het ministerie van Buitenlandse Zaken voor het reisadvies van Japan.

Welke kleding heb ik nodig in Japan?

De houding van Japanners ten opzichte van buitenlanders en hun kledingkeuze is mild. Er zijn geen specifieke voorschriften. Onderling zijn de Japanners wat strenger voor elkaar. De gemiddelde Japanner zal met bedekte schouders, shirts met een gesloten kraag of lange broeken de straat op gaan, zelfs in de zomermaanden. Wil je liever een hemdje aan tijdens de warme dagen? Geen zorgen, ze kijken hier niet vreemd van op.

Roken in het openbaar is in Japan echt not done. Het is toegestaan in bepaalde restaurants of specifieke rookkamers in hotels. Zorg dat je hier goed naar kijkt. Een andere gewoonte in Japan is je schoenen uit doen bij traditionele gebouwen. Vaak krijg je hier speciale slippers voor in de plaats. Daarnaast zijn Japanners erg punctueel. Kom dus niet te laat voor een afspraak, dit wordt niet gewaardeerd. Ben je even in een rush? Eet of drink niet terwijl je loopt. Waar je in Nederland nog een appeltje eet onderweg, kijken ze in Japan hier vreemd van op.

Hoe betaal ik in Japan?

In Japan betaal je met de Yen, de officiële naam voor de munteenheid in Japan. Om een idee te krijgen kun je op de site van een convertor zoals oanda.com alvast de koers bekijken.Je hoeft je in Japan geen zorgen te maken hoe je aan geld komt. Overal in het land kun je wel pinnen. Veelal kun je terecht in de 7-Eleven supermarkten, waar ATM’s staan die Visa, Mastercard creditcard en de (maestro) bankpas accepteert. Om fraude te voorkomen, kun je maximaal 100.000 Yen opnemen per keer, zo rond €800 euro. Houd er rekening mee dat er transactiekosten worden gerekend per pinbeurt. Vergeet niet je bankpas op wereld te zetten voor je vertrekt.

Mocht er geen ATM in de buurt zijn, dan kun je gemakkelijk euro’s wisselen. Een tip is om niet te veel coupures mee te nemen in verband met verlies of diefstal. Aan het begin van de reis kun je op de luchthaven of in de buurt van het hotel vaak wel pinnen.

Heb je na je reis nog Yen over? Op de Japanse internationale luchthavens kun je deze inwisselen voor euro’s.

Is fooi gebruikelijk in Japan?

In Japan is het niet gebruikelijk om fooien te geven. Er is zelfs een grote kans dat je dit terug wordt gegeven. Zowel in een restaurant of in een taxi wordt er geen fooi verwacht. Zorg dat je de rekening van het hotel en restaurant goed bekijkt, want vaak wordt de fooi in de rekening al verwerkt. Let hier goed op. Het is wel gebruikelijk om een lokale gids een fooi te geven. Helpt iemand jou met je zware koffers naar de kamer? Dan is het ook gebruikelijk om een fooi te geven. Meestal geef je dan tussen de 100 en 250 Yen.

Afdingen is in Japan niet gebruikelijk. De winkels hebben een vaste verkoopprijs. Daarentegen kan je wel proberen af te dingen op de vlooienmarkt. Zorg voor een brede glimlach en wie weet haal je wat meer van de prijs af.

Welke stekker heb ik nodig in Japan?

De netspanning in Japan is 100 volt. Japanners maken ook wel gebruik van stekkers met platte pennen, vergelijkbaar met Amerikaanse stekkers. Het is aan te raden om een verloopstekker mee te nemen. In de meeste hotels is de voltage 110 V en 220 V.

Hoe reis ik door Japan?

Je zult tijdens je reis door Japan gebruik maken van verschillende vervoersmiddelen. Wij regelen vaak al de transfer bij aankomst voor je. Regel je dat liever zelf, dan kun je de bus, metro, trein of taxi naar je hotel pakken. Het openbaar vervoer in Japan is schoon, punctueel, uitgebreid en modern. In de grote steden wordt alles goed in het Engels aangegeven en overal helpen de mensen je graag op weg. Houd er rekening mee dat het in de ochtend en aan het eind van de middag / begin van de avond druk kan zijn, vanwege woon-werkverkeer.

De trein is het meest gebruikte vervoersmiddel om van stad naar stad te reizen. Bij het boeken van je reis krijg je van ons een railpass voor een bepaalde periode, welke gebruikt kan worden in verschillende type treinen. In je reisinformatie vind je duidelijk terug met welke trein je wel en niet kunt reizen. Er is voldoende plek voor je bagage en er zijn veel informatiepunten op de stations.

Een andere comfortabele manier van rondreizen door Japan is per huurauto. Het geeft je veel vrijheid en je komt op plekken waar je met het openbaar vervoer (en dus ook de massa) niet kan komen. Je hebt een internationaal rijbewijs nodig en rijdt links. De tolkosten kunnen flink oplopen, dus check je route opties in je reisbeschrijving. Je gebruikt de huurauto vaak slechts voor een deel van je reis, want dat ritje in de snelle bullet-train wil je ook niet missen. Bovendien zijn niet alle routes in Japan even mooi om zelf te rijden, omdat de (snel)weg vaak afgeschermd wordt met betonplaten als geluidsdemper. Je local Hero adviseert je graag.

reisduur:
15 dagen / 14 nachten
route:
Fukuoka - Nagasaki - Mount Aso (Kumamoto) - Kagoshima - Miyazaki - Takachiho - Beppu - Fukuoka
reissom:
v.a. € 2280,- p.p. bij 2 personen
Twee weken toeren over Kyushu, het zuidelijke eiland van Japan. Een geothermisch eiland van rokende kraters, dampende onsen, maar ook …
︿

Inclusief:

  • 11 overnachtingen in basic tot verzorgde middenklasse hotels (excl. ontbijt, m.u.v. Takachiho hotel);
  • 2 overnachtingen in een comfortabele ryokan, incl. ontbijt & diner;
  • 2e klas treintickets Fukuoka - Nagasaki & Beppu - Fukuoka;
  • autohuur C2 Toyota Corolla of vergelijkbaar, vanaf Nagasaki (dag 5) tot Beppu (dag 12), inclusief basic insurance & one-way fees;
  • Gunkanjima eiland tour (excl. transfers). Je betaalt ter plekke een landing fee: ¥300 voor volwassenen en ¥150 voor kinderen (ca. €1,50 - €0,75).

Exclusief:

  • internationale vluchten naar Fukuoka (optioneel bij te boeken);
  • transfer Fukuoka naar luchthaven (makkelijk zelf te regelen);
  • overige maaltijden en transfers;
  • extra upgrades of extra excursies;
  • local tourist tax (dit betaal je ter plaatse, reken op een totaal van ca. €30);
  • fooien;
  • afhankelijk van je vertrekdatum evt verplichte toeslagen op feestdagen (je local Hero heeft de laatste informatie)
Wat is de beste reistijd voor Japan? Je kunt Japan het hele jaar door bezoeken, de beste periode zijn de lente en …
︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

Dag 1 - 2: Start rondreis Kyushu, aankomst Fukuoka

Na je internationale vlucht met overstap land je in de loop van de volgende dag op Fukuoka, de bruisende hoofdstad van Japans zuidelijke eiland Kyushu. Vanwege z’n ligging dichtbij buren China en Korea ook wel de poort naar Azië genoemd. Na je paspoortstempel neem je zelf een taxi of de bus naar je comforthotel in de wijk Hakata, kom rustig bij en wandel alvast wat door de levendige straten.

Niet te missen in Fukuoka is het eten. Maak je eigen Fukuoka food tour en schuif tegen zonsondergang aan bij een yatai, een traditioneel eetkraampje. Bestel een dampende Hakata ramen, een romige noedelsoep die hier zijn oorsprong vindt, en proef al slurpend vanaf je krukje de lokale vibe met uitzicht op passerende locals.

local Hero

Fukuoka was ooit een belangrijke havenstad en dat zie je terug op je bord: invloeden uit heel Azië komen hier samen. Durf dus ook iets nieuws te proberen, zoals yaki curry - een verrassende combinatie van curry, gesmolten kaas en ei uit de oven.

Dag 1 - 2: Start rondreis Kyushu, aankomst Fukuoka

Na je internationale vlucht met overstap land je in de loop van de volgende dag op Fukuoka, de bruisende hoofdstad van Japans zuidelijke eiland Kyushu. Vanwege z’n ligging dichtbij buren …

︿

Dag 3: Fukuoka op eigen houtje

Duik vandaag dieper Fukuoka in, deze moderne havenstad met eeuwenoude Aziatische invloeden staat bekend als een van de meest leefbare steden ter wereld. Begin bij de Tochoji-tempel met zijn imposante pagode en de 11 meter hoge houten Boeddha. Wandel door naar Shofukuji, Japan’s eerste zen-tempel en de oude Kushida Shrine, misschien wel de mooiste.

Steek de Naka-rivier over en ontdek Chikuzen Sumiyoshi, beschermheilige voor reizigers, met rode torii’s en schaduwrijke bomenlanen. Of fiets door het uitgestrekte Uminonakamichi-park met zeezicht en bloesems in de lente. Shopfan? Pak dan de metro naar stadsdeel Tenjin. Hipper, commerciëler en het uitgaansgebied van Fukuoka, met grote winkelcentra zoals de Tenjin Underground Mall, een van Japans grootste ondergrondse shopparadijzen. Van gadgets tot anime mode: eindeloos neuzen tussen locals.

local Hero

Een rondreis over Kyushu - met Fukuoka als start van je reis - is ideaal als je de massa van de Golden Route (Tokio-Kyoto) wilt overslaan en een authentieker, relaxed Japan wilt ontdekken. De mensen zijn hier wat meer open, spreken je aan voor een praatje, iets wat je niet overal in Japan ziet. De stad heeft geen grote bezienswaardigheden, wat het relaxter maakt en is daardoor niet overladen met reizigers.

Dag 3: Fukuoka op eigen houtje

Duik vandaag dieper Fukuoka in, deze moderne havenstad met eeuwenoude Aziatische invloeden staat bekend als een van de meest leefbare steden ter wereld. Begin bij de Tochoji-tempel met zijn imposante …

︿

Dag 4: Per trein naar Nagasaki & Gunkanjima island

Vanaf Hakata Station stap je op de trein. Na een overstap in Takeo-Onsen zoef je langs theeplantages en groene valleien naar Nagasaki, een stad met een modern centrum en gelaagde geschiedenis. In Peace Park sta je stil bij de impact van de atoombom. Daarna duik je de geschiedenis in bij Dejima, 'n oude Nederlandse handelspost en wandel je via Holland Street naar de Dutch Slope, met z'n westerse huizen. Heb je tijd en blijf je een nachtje langer, dan is Huis Ten Bosch (een uur rijden) de ultieme knipoog naar Nederland.

’s Middags ga je als ware urban explorer naar het verlaten spookeiland Gunkanjima (Bond-film Skyfall). Vrij rondlopen kan niet, dus we regelen alvast de boot en gids. Sluit af met de kabel-baan naar Mount Inasa voor Nagasaki by night.

Dag 4: Per trein naar Nagasaki & Gunkanjima island

Vanaf Hakata Station stap je op de trein. Na een overstap in Takeo-Onsen zoef je langs theeplantages en groene valleien naar Nagasaki, een stad met een modern centrum en gelaagde …

︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

  • blijf wat langer, want een nacht Nagasaki is kort. Reken op va. € 45 p.p.p.n. Hoogseizoen minstens het dubbele.

  • blijf wat langer, want een nacht Nagasaki is kort. Reken op va. € 45 p.p.p.n. Hoogseizoen minstens het dubbele.

Dag 5 - 6: Start selfdrive Kyushu, van Nagasaki naar Mount Aso

In de ochtend haal je de huurauto op en dan kan het avontuur echt beginnen. Je roadtrip naar het hart van Kyushu, Mount Aso, na Fuji de beroemdste vulkaan van Japan. Onderweg zie je het landschap ruiger worden, soms zelfs stomen.

Na zo’n 3,5 uur rijden check je voor twee nachten in bij je ryokan. Aan de voet van de vulkaan, in het landelijke en relatief onbekende dorpje Minamiaso. Je Japanse kamer heeft een privé onsen, een warmwaterbron. Ook diner en ontbijt zijn inbegrepen, dus na een dag wandelen richting de krater hoef je alleen nog maar te badderen met uitzicht. Zin in een uitstap, dan ligt Kumamoto op een uur rijden, met z’n samurai kasteel, Ezu Lake en Mount Kinpo voor het mooiste panorama.

local Hero

de Aso Caldera is met een omtrek van meer dan 100 km een van de grootste ter wereld, waarin zich weilanden, dorpen en steden bevinden.

Dag 5 - 6: Start selfdrive Kyushu, van Nagasaki naar Mount Aso

In de ochtend haal je de huurauto op en dan kan het avontuur echt beginnen. Je roadtrip naar het hart van Kyushu, Mount Aso, na Fuji de beroemdste vulkaan van …

︿

Dag 7 - 8: Van Mount Aso naar de kuststad Kagoshima

Na het ontbijt reis je in zo’n drie uur verder zuidwaarts door het groene, bergachtige binnenland naar Kagoshima, een relaxte kuststad en het eindpunt van de Shinkansen. Met je eigen auto ben je vandaag helemaal vrij: geen vaste vertrektijden, gewoon stoppen waar het mooi is. Maak bijvoorbeeld een omweg door Kirishima Nationaal Park, beroemd om zijn actieve vulkanen en kokende warmwaterbronnen.

De highlight van Kagoshima ligt al te roken voor de kust: de actieve Sakurajima-vulkaan. Stap op de ferry en wandel net als de locals met paraplu tegen asdeeltjes en voel letterlijk de vulkanische energie in de lucht. Iets typisch lokaals? Ga naar Jigenji Park en proef nagashi somen-noedels, waarbij de slierten in ijskoud water door een bamboegootje glijden en jij ze met je stokjes “vangt”.

local Hero

Heb je Kirishima onderweg overgeslagen, dan kun je hier op je vrije dag alsnog de bergen in. Vanaf het Ebino Plateau wandel je in 2 tot 3 uur naar een magisch uitzichtpunt met kraters en meren.

Dag 7 - 8: Van Mount Aso naar de kuststad Kagoshima

Na het ontbijt reis je in zo’n drie uur verder zuidwaarts door het groene, bergachtige binnenland naar Kagoshima, een relaxte kuststad en het eindpunt van de Shinkansen. Met je eigen …

︿

Dag 9: Kust en gelukstempels in Miyazaki

Je vervolgt je Kuyshu roadtrip langs de schilderachtige kustlijn naar Miyazaki (ca. 2 uur rijden), een rustige stad aan de oostkust. Onderweg kun je een stop maken bij de Udo Shrine, een tempel in een grot met uitzicht op de oceaan, volgens locals goed voor koppels die wat extra geluk kunnen gebruiken.

Waai wat uit op het subtropische Aoshima eilandje, met z’n stranden en relaxte sfeer. Of duik voor iets cultureels en leerzaams het science museum of het prefectural museum in. In Heiwadai Park vind je een WOII-memorial en wandelpaden tussen het groen. Je overnacht in een comforthotel met natuurlijke bronnen, ideaal om na strand en sightseeing nog even in de onsen te zakken. Eet ’s avonds zeevruchten, of ga voor de lokale trots: chicken nanban.

local Hero

Kies je voor een extra nacht in Miyazaki dan kun je een dagtrip maken naar Obi, ook wel Little Kyoto genoemd. Een oude en goed bewaarde kasteelstad uit de Edo-periode. De stad heeft een goed bewaard gebleven samurai-district.

Dag 9: Kust en gelukstempels in Miyazaki

Je vervolgt je Kuyshu roadtrip langs de schilderachtige kustlijn naar Miyazaki (ca. 2 uur rijden), een rustige stad aan de oostkust. Onderweg kun je een stop maken bij de Udo …

︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

  • twee i.p.v. een nacht Miyazaki. Reken op ca. € 40 p.p.p.n. extra.

  • twee i.p.v. een nacht Miyazaki. Reken op ca. € 40 p.p.p.n. extra.

Dag 10 - 11: Takachiho: kloven en watervallen

Je rijdt in ongeveer 2,5 tot 3 uur van Miyazaki naar Takachiho, een plek die weer een heel ander stukje Kyushu laat zien. De gelijknamige kloof hier is een echt natuurwonder: stijle basaltwanden, kliffen tot 100 meter hoog, ooit gevormd door lava van Mount Aso. Beneden kronkelt smaragdgroen water door de smalle doorgang en bij de Manai-waterval zie je pas hoe diep het hier is.

Het leukste doe je vanaf het water: huur een roeiboot en vaar zelf de kloof in, tussen de wanden door. Liever droog? Wandel het pad langs de rand en pik de mooiste uitzichtpunten mee. Daarna kun je door naar de Iwato-schrijn, waar volgens de mythe de zonnegodin zich verstopte. Je slaapt twee nachten in een comfortabel hotel midden in het groen.

local Hero

Door in Takachiho te overnachten, ben je de dagjesmensen voor en geniet je op je tussendag van de rust in de kloof voordat het druk wordt. Je regelt je bootticket makkelijk zelf online via https://takachiho-kanko.info/boat/detail.php. Tip: doe dit op tijd, uiterlijk twee weken tevoren.

Dag 10 - 11: Takachiho: kloven en watervallen

Je rijdt in ongeveer 2,5 tot 3 uur van Miyazaki naar Takachiho, een plek die weer een heel ander stukje Kyushu laat zien. De gelijknamige kloof hier is een echt …

︿

Dag 12 - 13: Van Takachiho naar Beppu’s stomende hellenbaden

Je rijdt vandaag in ca. 2,5 uur van Takachiho naar Beppu. Je hebt de hele dag, pas om 17 uur lever je de auto op Beppu Station in. Vandaaruit loop je zo naar je sfeervolle onsen hotel. Inchecken en wat opfrissen op je Japanse kamer met tatami matten.

Beppu is Japan's onsen hoofdstad: overal zie je stoom uit de grond komen en hoor je het borrelen achter muren en straatjes. Badderen hoort erbij, maar niet in elke bron springen. De kleurrijke Jigoku hotsprings, de “hellen”, zijn zó heet dat je er alleen naar kunt kijken. Daarna kun je bij Okamotoya eieren proeven die in het bronwater zijn gestoomd. Sluit na alle sightseeing relaxed af met een zandbad op Beppu beach. Eindigen in de sauna van je hotel kan natuurlijk ook.

local Hero

In Beppu kun je een zandbad proberen, een traditionele wellness-ervaring waarbij je wordt ingegraven in warm vulkanisch zand. Alleen je hoofd blijft vrij, terwijl de warmte langzaam inwerkt en je even helemaal tot rust komt. Het is een eenvoudige, maar bijzondere manier om kennis te maken met de badcultuur van Beppu.

Dag 12 - 13: Van Takachiho naar Beppu’s stomende hellenbaden

Je rijdt vandaag in ca. 2,5 uur van Takachiho naar Beppu. Je hebt de hele dag, pas om 17 uur lever je de auto op Beppu Station in. Vandaaruit loop …

︿

Dag 14 - 15: Terug naar Fukuoka, einde Kyushu rondreis

Na twee nachten in Beppu reis je weer naar Fukuoka, waar je ook je Zuid-Japan rondreis begon. De trein brengt je er in zo’n twee uur naar toe, reken van deur tot deur op ca. drie uur.

Je slaapt nog een nachtje in hetzelfde hotel als bij de start van je reis, weer op loopafstand van het station. Herontdek je favoriete Fukuoka spots, shop nog wat laatste souvenirs of relax wat in de uitgestrekte parken. Morgen reis je op eigen houtje naar de luchthaven, voor je aan boord stapt van je vlucht naar huis, waar je doorgaans dezelfde dag nog landt. Je trein- en selfdrive door Kuyshu zit erop! Wil je je rondreis verlengen of deze voorbeeldroute wat aanpassen? Dat kan, vraag gerust naar de mogelijkheden.

Dag 14 - 15: Terug naar Fukuoka, einde Kyushu rondreis

Na twee nachten in Beppu reis je weer naar Fukuoka, waar je ook je Zuid-Japan rondreis begon. De trein brengt je er in zo’n twee uur naar toe, reken van …

︿

Kyushu per huurauto ontdekken

Een selfdrive op Kyushu is een fijne manier om dit deel van Zuid-Japan zelfstandig te verkennen. Met een huurauto reis je gemakkelijk tussen vulkanische landschappen, groene bergen, kustlijnen en sfeervolle dorpen. De wegen zijn over het algemeen rustig en goed onderhouden, waardoor een autorondreis op Kyushu comfortabel en overzichtelijk blijft. Ook zijn de afstanden goed te doen, zodat je in relatief korte tijd verschillende kanten van het eiland kunt combineren.

Onderweg kun je eenvoudig stoppen bij een onsen, een uitzichtpunt of een lokaal restaurant. Juist de vrijheid om zelf je route te bepalen maakt Kyushu bijzonder geschikt voor reizigers die Japan per auto willen ontdekken.

Kyushu per huurauto ontdekken

Een selfdrive op Kyushu is een fijne manier om dit deel van Zuid-Japan zelfstandig te verkennen. Met een huurauto reis je gemakkelijk tussen vulkanische landschappen, groene bergen, kustlijnen en sfeervolle …

︿

Reisplan aanvragen? Stuur je opmerkingen naar Marit

stap 1/2

Kijk waar je verblijft tijdens je rondreis Japan: