Even bellen? -> 026-3030161

Contact

ma t/m vrij 08:45 - 17:00 uur

Boetiek rondreis Belize

reisduur:
15 dagen / 14 nachten
route:
Belize City - Orange Walk - Hopkins - Bocawina National Park - Chaa Creek - Ambergris Caye - Belize City
reissom:
v.a. € 3120,- p.p. bij 2 volwassenen (Boek zelf je retourvlucht)

Twee weken comfortabel rondreizen door een bijzonder en nog weinig bezocht stukje Cariben. Geen grote afstanden, wel veel zien en beleven. In stijl, zonder te overdrijven en in de sfeer van het land. Is dit wat je zoekt, dan is deze reis Belize boetiek rondreis iets voor jou.

Belize is verrassend veelzijdig én compact. Met vooraf gereserveerde privé transfers reis je van Belize City naar bijzondere Maya opgravingen, Garifuna kustplaatsje Hopkins en het regenwoud van Bocawina, waar je comfortabel onder een palmbladerdak slaapt. Via het binnenland en een luxueus glamping avontuur reis je naar Madonna’s Isla Bonita, oftewel Ambergris Caye, voor een echte tropische strandafsluiter.

De leukste tours hebben we al in je reis opgenomen. Zo maak je een riviercruise naar de Maya vindplaats Lamanai, zoef je door de boomtoppen, leer je drummen bij de Garifuna’s en snorkel je bij Belize’s beroemde barrier reef. Liever ergens een nachtje verlengen, of de reis wat aanpassen? Je maakt deze comfortabele Belize reis eenvoudig op maat samen met je local Hero.

Inclusief:

  • alle verplaatsingen per privétransfer met chauffeur; 
  • meet & greet;
  • 10 overnachtingen in kleinschalige boetiek lodges met ontbijt;
  • 3 overnachtingen Chaa Creek glamping o.b.v. halfpension;
  • genoemde excursies: Lamanai river tour, Hopkins drumm class, Bocawina zipline tour, ATM of Caracol tour in Chaa Creek en snorkel tocht bij Ambergris Caye;
  • assistentie van je local Hero.

Exclusief:

  • internationale vluchten (tips voor het zelf boeken van je vlucht); 
  • overige maaltijden; 
  • upgrades of extra excursies; 
  • boottickets Ambergris Caye v.v. (ca US$ 45,- p.p. enkel);
  • entreegelden.

Beste reistijd Belize en Guatemala

Het klimaat in Guatemala en Belize is subtropisch. Je kunt er eigenlijk het hele jaar door wel naar toe. De temperatuur is eerder afhankelijk van de hoogte dan van de maand: in het laagland, tot ca 750 meter is het heet en vochtig, tussen de 25-40 C, tot ca. 1500 meter is het gematigd warm, zo tussen de 15 en 25 C, daarboven koelt het ’s nachts snel af en kan het vriezen.

Tussen half november en half mei is het meestal droog. In het regenseizoen, van mei t/m oktober, onze zomer, kunnen er overdag korte maar hevige buien vallen maar daartussen schijnt de zon uitbundig en warm blijft het altijd. In de tropische regen- en nevelwouden regent het zeker negen maanden per jaar veelvuldig.  Wel moet je van half juli t/m oktober rekening houden met het risico op orkanen. In de meeste gevallen zwakt de orkaan al af tot een tropische depressie. Vooral aan de kust bij Cancún en Playa del Carmen en in Belize kun je er last van hebben.  

Heb ik een visum nodig voor Belize of Guatemala? 

Voor de reizen naar Guatemala of Belize is geen visum nodig. Als je Guatemala binnenkomt of verlaat, moet je vooraf een online formulier invullen van de immigratiedienst van Guatemala (informatie in het Spaans). Je krijgt dan per e-mail een bewijs met een QR-code, dat je moet kunnen laten zien bij aankomst of vertrek. Bij aankomst in Guatemala krijg je een stempel in je paspoort dat recht geeft op een verblijf van maximaal 90 dagen. In Belize kun je zonder visum maximaal 30 dagen verblijven. Je paspoort moet bij aankomst in deze landen nog tenminste 6 maanden geldig zijn. Je blijft altijd zelf verantwoordelijk voor het bezit van geldige en juiste reisdocumenten.

Stap je over in een ander land? Dan heb je vaak toch een visum nodig. Bijvoorbeeld in de USA, vul dan op de ESTA website een zogenaamd visa waiver in. Kost $21,-, te betalen per creditcard.

Je bent zelf verantwoordelijk voor het bezit van geldige en juiste reisdocumenten. Het is altijd handig voor vertrek de informatie van de ambassade te checken, zodat je zeker weet over de juiste en geldige documenten voor je rondreis te beschikken.

Heb ik vaccinaties nodig voor Guatemala of Belize? 

Vaccinaties voor Guatemala en Belize zijn niet verplicht. Aangeraden worden DTP en hepatitis A. Ga je in het zuiden dieper de binnenlanden in van Guatemala in, dan zijn malariapillen verstandig. Guatemala kent een beperkt malaria risico. Het verschilt per streek, in hoger gelegen gebieden is het risico bijna nul. Draag zoveel mogelijk beschermende kleding met lange mouwen, vooral bij zonsondergang, en spuit regelmatig anti muggen spray met 30-50% DEET. Het LCR kan je adviseren over malaria profylaxe.

Ook dengue komt voor in beide landen. De muggen die dit overbrengen steken overdag, dus zorg ook dan voor een goede bescherming. Ook komt Zika voor, overgebracht door dezelfde muggen. Niet gevaarlijk behalve voor zwangere vrouwen. Check met de GGD of je huisarts voor het laatste advies.

Ga in ieder geval goed voorbereid op pad en laat je daarom tevoren tijdig, (d.w.z. tenminste 6 weken tevoren) adviseren. Op de website van het LCR, het Landelijk Coördinatie centrum Reizigers advisering of GGD Reisvaccinaties Guatemala en Belize kun je informatie inwinnen en de dichtstbijzijnde organisatie bij jou in de buurt vinden. De prijzen van vaccinaties zijn wisselend, dus een beetje shoppen kan geen kwaad. Veel ziektekosten verzekeringen vergoeden een deel van de vaccinatiekosten, het proberen waard. Vergeet niet je vaccinatieboekje mee te nemen op reis.  

Hoeveel tijdverschil is er met Guatemala en Belize?

In Guatemala en Belize is het  gedurende onze zomertijd 8 uur vroeger als in Nederland. In de wintertijd is het 7 uur vroeger.

Is het veilig in Guatemala en Belize? 

Guatemala en in mindere mate Belize zijn arme ontwikkelingslanden waar de verschillen tussen rijk en arm groot zijn. Je moet er daarom extra opletten. Maak kopieën van je reisdocumenten en mail die naar jezelf. Wees alert, gebruik de hotelkluisjes indien aanwezig, neem geen sieraden mee als dat niet nodig is, ga niet alleen naar afgelegen stranden en vermijdt, zeker bij donker afgelegen zijstraten / wijken. Zowel wij als onze local Hero, de man of vrouw ter plaatse, checken regelmatig de actuele veiligheidssituatie en het van toepassing zijnde reisadvies en zullen je zo nodig adviseren. Kijk zelf ook op de website van het ministerie van Buitenlandse Zaken voor het reisadvies van Guatemala en Belize.

Welke kleding moet ik meenemen naar Guatemala en Belize? 

Zorg voor luchtige katoenen kleding in laagjes, slippers en stevige wandelschoenen. Reis je per bus dan is een warme sweater handig, de airco staat vaak hard te loeien, net als in sommige restaurants. Ook op het water koelt het soms snel af. Een petje of zo tegen de zon (is erg sterk) is een must net als goede zonnebrandcrème. Naar kerken en indiaanse dorpen ga je niet in short. Neem een omslagdoek mee om schouders en knieën te bedekken, ook handig voor op het strand. Aan de kust kun je wel zomer gekleed gaan. Men is erg sociaal maar de cultuur is vrij traditioneel. Het ‘machismo’, mannelijk chauvinisme is sterk. Reis je als vrouw alleen, kleed je dan niet uitdagend en vermijdt in vervelende situaties direct oogcontact. Mannen dragen in restaurants geen korte broek. Beleefdheid is belangrijk, men groet elkaar altijd uitgebreid en valt nooit met de deur in huis. Uitnodigingen sla je alleen indirect af, nooit gelijk. Te laat komen of helemaal niet, is geen probleem, men snapt dan dat is anders blijkbaar urgenter was.

Hoe betaal ik in Guatemala en Belize? 

In Guatemala betaal je met de Quetzal, in Belize met de Belize Dollar. Om een idee te krijgen kun je op de site van een convertor alvast de koers bekijken. In de grote steden kun je pinnen bij de automaten met cirruslogo. Doe dat wel bij daglicht en tijdens de openingstijden van de banken. Vergeet niet je bankpas uit te breiden naar ‘wereld’, anders kun je geen geld pinnen. In het binnenland en in de kleine dorpen zijn uiteraard geen pinautomaten, denk daar aan. Creditcards zijn in de grote toeristische plaatsen ok maar soms is een Visa creditkaart beter, niet overal wordt de Mastercard / Maestro geaccepteerd. De Banquetzal en Banco G y T accepteren Master/Cirrus en de meeste andere banken Visa. Neem ook wat cash dollars mee, die zijn overal gemakkelijk in te wisselen. Bedenk verder dat het prijsniveau in Belize hoger ligt dan je denkt, in ieder geval boven dat in Mexico en Guatemala. Let op dat het niet altijd duidelijk is of een prijs in Belizaanse of in Amerikaanse dollars vermeld staat. In toeristische centra kun je vaak met Amerikaanse dollars betalen.

Is fooi gebruikelijk in Guatemala en Belize? 
In de toeristische plaatsen als Antigua, Panajachel, Flores, Caye Caulker enz. wordt een scala van excursies aangeboden. Ga  niet voor de allergoedkoopste, de grotere bedrijven zijn doorgaans professioneler, hebben betere gidsen en zorgen, nog belangrijker, voor verzekering en veiligheid. Fooien zijn gebruikelijk bij veel services, reken op ca. 10%. Rekeningen in bars/ restaurants zijn soms inclusief servicekosten maar dan nog wil men graag die 10%. Vraag altijd tevoren om de prijs en controleer je wisselgeld, vaak wordt te weinig teruggegeven.

Welke stekker heb ik nodig in Guatemala en Belize? 

De stopcontacten in Guatemala werken op 110-120 volt, je hebt een verloopstekker nodig. In Belize is er ook 110 V en Amerikaanse stekkers (2 platte polen) Nederlandse mobieltjes werken alleen als het een zgn. tri-band toestel is. Op het platteland of de kleinere eilanden voor de kust van Belize laat de bereikbaarheid te wensen over. Mailen / Whats appen via internet is het best.

Hoe reis ik door Belize en Guatemala? 
Het wegennet in Guatemala en Belize is slechter als dat in Mexico. Vandaar ook dat als je deze landen combineert je de huurauto aan de grens achterlaat. Guatemala en Belize bereis je per lokale bus. Dat zijn niet de vrij gevaarlijke lokale ‘kippenbussen’ (doorgaans kleurige afgedankte Amerikaanse schoolbussen) maar speciale transferbussen die reizigers uit alle windstreken van de ene bestemming naar de andere brengen. In Belize reis je wél met het openbaar vervoer (de schoolbus). Dit omdat men hier geen buitenlandse vervoerders toelaat. Je regelt deze ter plaatse (men spreekt in Belize gewoon Engels) en van onze local Hero ontvang je info over lijnen, busstations en vertrektijden. Vervoer van en naar de busstations regel je zelf voordelig per taxi, wel zo veilig, te voet raden we niet aan.

Waar verblijf je in Guatemala en Belize?

Op je rondreis slaap je in diverse soorten hotels. We kiezen zoveel mogelijk voor authentieke middenklas hotels met privé faciliteiten, soms zwembad(je). Homestays zijn uiteraard simpeler, aan de kust kun je lekker upgraden en ook wat luxere hotels met zwembad kiezen, of, als je wilt, een all-inclusive resort. Niet echt local, wel lekker om je vakantie te besluiten. Vraag je local Hero om tips. Eten en drinken In de grotere plaatsen vind je genoeg keuze aan restaurants zowel lokale als bijvoorbeeld Italiaans, Mexicaans of Oosters. Simpele eettentjes heten geen restaurant maar comodores (eetgelegenheden). De hoofdmaaltijd van de dag is de lunch (almuerzo). Vaak is er een daghap (comida corrida) van rijst, aardappels, kip of vlees en groenten. Mais en bonen staan al sinds de tijd van de Mayas op het menu. Het diner, cena, is eigenlijk niet anders als de lunch. Ontbijten (desayuno) doet men meestal eenvoudig met koffie, fruit en wat zoets. Op straat en op de markt kun je diverse hapjes en snacks kopen: warme mais (elotes), gevulde mais hapjes (tamales) taco’s en tortilla’s. Daarbij verse fruitdrankjes milkshakes en bier (cerveza). Drink geen kraanwater, agua (sin or con) gaz is overal te koop. Koffie valt gek genoeg tegen in een koffieproducerend land als Guatemala. Alleen in speciale café ’s krijg je een sterke espresso, verder eerder een slappe koffie Americano. In Belize is rum dé drank, vooral de oude met kokossmaak is speciaal. Voor in de bus onderweg is het handig altijd wat drinken en snacks bij je te hebben.

 

Vluchtinformatie Guatemala en Belize

Zelf boeken
Tegenwoordig kun je gemakkelijk zelf een internationale vlucht boeken, direct bij de luchtvaartmaatschappij of op een van de vliegticketsites. Kijk bijvoorbeeld* op: 
-vliegwinkel.nl  
-cheaptickets.nl 
-tix.nl 
-fairtickets.nl 
-skyscanner.com

*De internationale vlucht maakt dus geen onderdeel uit van de reis die je bij ons boekt. De bovenstaande links zijn ter informatie, we verdienen hier niet aan.

Let hierbij op het volgende: 

* juist invullen volledige voornaam en (meisjes) achternaam. Later wijzigen om fouten te herstellen, al is het maar 1 letter, kost extra. 
* je betaalt het volle bedrag direct, doorgaans via iDeal of creditcard. Zorg er dus voor dat voor je boekt dit bedrag op je rekening staat. 
* je ticket(s) ontvang je na boeking direct via email. Check deze dan ook direct op fouten. 
* bij de tickets zit informatie over voorwaarden en een begeleidende brief met informatie. 
* geef na boeking je local Hero de gegevens tijdig door, ook als er iets gewijzigd is.

Je vliegt naar
De meeste reizigers vliegen naar de hoofdstad Guatemala stad. Je kunt ook direct naar Belize City vliegen, veelal via de USA. Voordelig, als je combineert met Mexico, is vliegen naar Cancun in Yucatan, je maakt dan qua route een rondje Mexico, Guatemala, Belize, de beroemde reizigers ‘Maya Route’, zie ook de route van de budgetreis.

Maatschappijen 
Vlieg je naar Cancun dan zijn er veel mogelijkheden. Een comfortabele verbinding naar Guatemala stad is per KLM via Panama Stad. Of vlieg via de USA, bijvoorbeeld met Lufthansa of United via Houston. Vanaf Brussel vlieg je met Delta via Atlanta naar Guatemala stad. Naar Belize City vlieg je doorgaans met Delta of United.

Kosten 
Reken op tenminste €1100,- voor een retour, soms wat lager, in het hoogseizoen. Er zijn soms nog goedkopere mogelijkheden maar je moet overstappen, bent lang onderweg en het risico op vertragingen is groter. Vroeg boeken loont altijd.

Tijden 
* De meeste maatschappijen komen dezelfde dag nog aan.
* Je local Hero zorgt voor aansluiting van je vlucht op het landgedeelte. Kom je laat aan, dan is het prettig als je transfer en hotel al geregeld zijn, zelfs als je een ervaren reiziger bent.

Tips 
* Boek je vlucht bij voorkeur zo vroeg mogelijk, ook buiten het hoogseizoen als kerst-of zomervakantie. 
* Omdat veel maatschappijen na het weekend dus maandags hun capaciteit checken en evt. hun prijzen aanpassen, zijn op maandag avond of dinsdag de sites weer up-to-date met nieuwe prijzen.
* Let op speciale actieperiodes, bv. de KLM voordeelweken. 
Als je via de Verenigde Staten reist, dien je voor vertrek een zogenaamde  ESTA aan te vragen op de website van U.S. Customs. Wij adviseren je dit minimaal 2 weken voor vertrek te doen. Voor de aanvraag betaal je $14,-, te voldoen met een creditcard. Echter ben je na 1 maart 2011 in onder meer Iran, Irak, Soedan, Syrië, Libië, Somalië of Jemen geweest dan is een visum vereist. Regel dat minimaal 2 maanden tevoren.
* Doe je koffer of andersoortige bagage niet op slot. (tenzij TSA slot) Uit veiligheidsoverwegingen onderzoekt de Amerikaanse organisatie TSA (Transportation Security Administration) ongeveer 10% van alle bagage die aankomt op één van de vele luchthavens in de VS. Koffers en andere bagage worden geopend en zo nodig worden sloten geforceerd. TSA acht zich niet aansprakelijk voor eventuele schade. Aan reizigers die reizen naar of via de Verenigde Staten wordt dan ook door het ANVR aangeraden gebruik te maken van bagagebanden om zo eventuele schade aan de koffer en bagage te voorkomen.

Binnenlandse vluchten 
Mochten die nodig zijn dan regelt je local Hero de benodigde binnenlandse vlucht (en) op je route, houdt alles bij en verwerkt wijzigingen direct in je reisschema.

reisduur:
15 dagen / 14 nachten
route:
Belize City - Orange Walk - Hopkins - Bocawina National Park - Chaa Creek - Ambergris Caye - Belize City
reissom:
v.a. € 3120,- p.p. bij 2 volwassenen
Twee weken comfortabel rondreizen door een bijzonder en nog weinig bezocht stukje Cariben. Geen grote afstanden, wel veel zien en …
︿

Inclusief:

  • alle verplaatsingen per privétransfer met chauffeur; 
  • meet & greet;
  • 10 overnachtingen in kleinschalige boetiek lodges met ontbijt;
  • 3 overnachtingen Chaa Creek glamping o.b.v. halfpension;
  • genoemde excursies: Lamanai river tour, Hopkins drumm class, Bocawina zipline tour, ATM of Caracol tour in Chaa Creek en snorkel tocht bij Ambergris Caye;
  • assistentie van je local Hero.

Exclusief:

  • internationale vluchten (tips voor het zelf boeken van je vlucht); 
  • overige maaltijden; 
  • upgrades of extra excursies; 
  • boottickets Ambergris Caye v.v. (ca US$ 45,- p.p. enkel);
  • entreegelden.
Beste reistijd Belize en Guatemala Het klimaat in Guatemala en Belize is subtropisch. Je kunt er eigenlijk het hele jaar door …
︿
Vluchtinformatie Guatemala en Belize Zelf boekenTegenwoordig kun je gemakkelijk zelf een internationale vlucht boeken, direct bij de luchtvaartmaatschappij of op een …
︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

Dag 1: Aankomst Belize, privé transfer en verblijf Orange Walk

Na je intercontinentale vlucht, vaak met een overstap in Amerika, land je op de luchthaven van Belize City. De eerste Caribische klanken en wuivende palmen buiten verraden het tropische klimaat. Je haalt je bagage op en zodra je de airport afloopt zie je de transferman al staan met je naambordje. Even kennis maken en op pad. Na 1,5 uur rijden komt hotel Lamanai Landings in zicht.

Orange Walk, met bijnaam de "Sugar City" vanwege zijn suikerriet- en citrus industrie, is vooral bekend om zijn rijke Maya-erfgoed zoals de Lamanai opgraving. Je knusse middenklasse hotel met ruime kamer ligt er dichtbij, aan de lagune. Strijk na het inchecken met een koud drankje neer op je balkon en zie de krokodillen al dobberend voor je huisje langsdrijven.

local Hero

Voordeliger en soms sneller, is vliegen naar Cancun in Mexico. Vandaaruit kun je per nachtbus naar Belize City, je komt dan ’s ochtends vroeg aan. Alternatief is vliegen op Guatemala Stad en vandaaruit doorvliegen naar Belize City. Rustig over land reizen kan in beide gevallen ook, door er een combi reis van te maken. Je local Hero kent de leukste plekken in zowel Belize als in Mexico en Guatemala.

Dag 1: Aankomst Belize, privé transfer en verblijf Orange Walk

Na je intercontinentale vlucht, vaak met een overstap in Amerika, land je op de luchthaven van Belize City. De eerste Caribische klanken en wuivende palmen buiten verraden het tropische klimaat. …

︿

Dag 2: Rivier cruise naar verborgen Maya tempels

Vanochtend stap je na het ontbijt de boot in, de New River op. Dwars door de groene jungle vaar je naar oude tempelcomplexen. Je gids vertelt onderweg over de rijke exotische flora en fauna van het gebied en zodra de rivier zich bij de lagune opent ga je aan wal.

Tussen al het groen doemt opeens de opgegraven Mayastad Lamanai op. Brulapen in de verte en de overvliegende kleurrijke vogels geven deze toch al indrukwekkende Maya vindplaats een magisch tintje. Nadat je met je gids alle tijd hebt gehad om de ruïnes van dichtbij de bekijken reis je terug naar je hotel.

local Hero

Lamanai's geschiedenis gaat terug tot ongeveer 1500 v. Chr. en werd tot de 17e eeuw bewoond. Veel reizigers vinden het een van de mooist gelegen Maya sites in Belize. Slechts een handjevol ruïnes is uitgegraven, een groot deel van de Maya stad ligt nog verscholen in de omringende groene jungle. De oorspronkelijke Maya-naam, die "ondergedompelde krokodil" betekent, werd later door Spaanse missionarissen verbasterd tot Lamanai. 

Dag 2: Rivier cruise naar verborgen Maya tempels

Vanochtend stap je na het ontbijt de boot in, de New River op. Dwars door de groene jungle vaar je naar oude tempelcomplexen. Je gids vertelt onderweg over de rijke …

︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

  • In deze regio wonen ook de Mennonieten. Een bevolkingsgroep van Europese komaf. Ze bewerken het land nog op traditionele wijze in klederdracht, zonder moderne hulpmiddelen. Je hebt de mogelijkheid hen te bezoeken en kennis te maken met hun levenswijze. Vraag me gerust naar de mogelijkheden dit op te nemen in je reis.

  • In deze regio wonen ook de Mennonieten. Een bevolkingsgroep van Europese komaf. Ze bewerken het land nog op traditionele wijze in klederdracht, zonder moderne hulpmiddelen. Je hebt de mogelijkheid hen te bezoeken en kennis te maken met hun levenswijze. Vraag me gerust naar de mogelijkheden dit op te nemen in je reis.

Dag 3 - 5: Van Orange Walk naar Hopkins strandvilla

Je laat Orange Walk na twee nachten achter je. In ca. 3 uur reis je langs sinaasappel- en bananen plantages naar Hopkins. Welkom in de Engels sprekende Afrikaanse Cariben, centrum van de Garifuna cultuur. Hopkins is een nauwelijks toeristisch en vriendelijk dorp met kleurige houten huisjes en rum cafés aan de hoofd (zand)straat.

Je verblijft in de strandvilla’s van het comfortabele Hopkins Bay Resort, direct aan de oceaan. Een duik in het zwembad of in de turquoise zee ervoor en dan je hangmat onder de palmen. Gaat dat vervelen: ga per 4WD naar het Cockscomb Jaguar Reserve. Veel flora en fauna, het meest de blauwe morpho vlinders, het minst (een pootafdruk van) de schuwe jaguar.

Dag 3 - 5: Van Orange Walk naar Hopkins strandvilla

Je laat Orange Walk na twee nachten achter je. In ca. 3 uur reis je langs sinaasappel- en bananen plantages naar Hopkins. Welkom in de Engels sprekende Afrikaanse Cariben, centrum …

︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

  • Reken op ca. $ 25,- p.p.

  • Reken op ca. $ 25,- p.p.

  • Reken op ca. $ 90,- p.p. incl. vervoer, lunch en gids

  • Reken op ca. $ 90,- p.p. incl. vervoer, lunch en gids

Meet the Garifuna: kook- of drumworkshop

Garifuna zijn donkere afstammelingen van Afrikaanse schipbreukelingen die zich, gemixt met de oorspronkelijke Arawak indianen, vestigden aan de Caribische kusten van Belize, Honduras, Costa Rica en Nicaragua. Het levenstempo is uiterst relaxt, men leeft er net als tientallen jaren geleden van de visvangst en zelfvoorzienende landbouw.

De Engelssprekende Garifuna hebben hun eigen cultuur en muziek, die lijkt op de oorspronkelijke reggae. De drummers spelen in de traditionele stijl die de Garifuna-cultuur op zijn best laat zien en tegelijkertijd leer je over de geschiedenis en cultuur. Tijdens je dagen in Hopkins mag je zelf aan de slag en kijken of je het ritme te pakken krijgt. Je handen uit de mouwen steken tijdens een kookworkshop kan ook. 

Meet the Garifuna: kook- of drumworkshop

Garifuna zijn donkere afstammelingen van Afrikaanse schipbreukelingen die zich, gemixt met de oorspronkelijke Arawak indianen, vestigden aan de Caribische kusten van Belize, Honduras, Costa Rica en Nicaragua. Het levenstempo is …

︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

  • i.p.v. drummen. Alleen mogelijk op maandag.

  • i.p.v. drummen. Alleen mogelijk op maandag.

Dag 6: Bocawina rainforest jungle boutique cabana

Na het ontbijt nog even met je blote voeten door het fijne zandstrand. Daarna is het tijd om je spullen te pakken. De privétransfer staat voor je klaar om je in een uurtje naar Bocawina te brengen. Terug landinwaarts wacht een bijzonder stukje Belize. Bocawina boutique ecolodge is je thuis voor de komende dagen. Een unieke plek, het is de enige lodge in Belize binnen de grenzen van een beschermd nationaal park.

Je kleurrijke jungle cabana heeft een dak van palmbladeren. Te midden van de jungle lekker soezen in de hangmat en wat relaxen op je veranda. Er is een goed restaurant en morgen duik je dieper het weelderige regenwoud van Belize in.

local Hero

Je huisje is van alle gemakken voorzien. Eigen sanitair, prima bedden en een 'jungle veranda'. Geen uitgesproken luxe, wel sfeervol en uniek.

Dag 6: Bocawina rainforest jungle boutique cabana

Na het ontbijt nog even met je blote voeten door het fijne zandstrand. Daarna is het tijd om je spullen te pakken. De privétransfer staat voor je klaar om je …

︿

Dag 7: Ziplinen of hiken door de Maya Mountains

Historische Maya sites, spectaculaire watervallen, vlinders, brulapen, toekans en meer dan 300 andere vogelsoorten, maar ook de schuwe jaguar en de tapir. Het Mayflower Bocawina National Park in centraal Belize vonden wij een van de hoogtepunten.

Vandaag beleef je de natuur vanuit vogel perspectief; per zipline, hoog en goed gezekerd via houten platforms, door de groene boomtoppen. Geschikt voor jong en oud. Je eindigt nabij het restaurant, Wild Fig. Voor de echte outdoorfans zijn er touwparcoursen waar je langs watervallen kunt abseilen. Toch liever met beide benen op de grond, dan zijn er verschillende trails naar verborgen junglepoelen en hoge bergkammen met uitzichten tot aan de Caribische Zee. Er is voor ieder wat wils.

Dag 7: Ziplinen of hiken door de Maya Mountains

Historische Maya sites, spectaculaire watervallen, vlinders, brulapen, toekans en meer dan 300 andere vogelsoorten, maar ook de schuwe jaguar en de tapir. Het Mayflower Bocawina National Park in centraal Belize …

︿

Dag 8: San Ignacio, Chaa Creek glamping

Vandaag reis je na het ontbijt westwaarts richting de grens met Guatemala, naar San Ignacio. Je privé transfer doet er zo’n drie uur over. Net als op de andere ritten tijdens je comfort rondreis door Belize kun je de chauffeur altijd even vragen te stoppen.

Je verblijft in luxe glamping tenten in Belize’s beste jungle resort, de luxueuze Chaa Creek ecolodge aan de Rio Macal, midden in het weelderige regenwoud en met veel excursie mogelijkheden. Deze dagen zijn naast je ontbijt ook je diners inbegrepen. San Ignacio zelf is een gezellig, ongecompliceerd dorp met restaurants en cafeetjes en ideaal uitgangspunt voor allerlei activiteiten.

local Hero

Wil je deze Belize comfort rondreis combineren met buurland Guatemala en bijvoorbeeld Tikal bezoeken? Dan kan, vertel me over je wensen en ik maak een voorstel op maat.

Dag 8: San Ignacio, Chaa Creek glamping

Vandaag reis je na het ontbijt westwaarts richting de grens met Guatemala, naar San Ignacio. Je privé transfer doet er zo’n drie uur over. Net als op de andere ritten …

︿

Dag 9 - 10: Luxueus Chaa Creek, ATM of Caracol tour

Chaa Creek heeft een infinity pool, terrassen en een uitstekend restaurant. Een ideale combi van luxe en avontuur. Op een van de dagen heb je de keuze een ATM cave tour te maken of Mayastad Caracol te bezoeken.

De ATM trip naar de Actun Tunichil Muknal grot is geen flappentap, maar de "grot van het stenen graf". Je combineert een jungle hike met zwemmen en klauteren door de Maya onderwereld, de grot. Je eindigt bij de 'Crystal Maiden', een ceremonieel Maya slachtoffer die nog altijd in de grot ligt. Alternatief is de monumentale Mayastad Caracol, qua omvang en historische betekenis net zo groot als Tikal. Met een astronomisch observatorium, de Caana (Hemeltempel), het hoogste door de mens gemaakte bouwwerk van Belize.

Dag 9 - 10: Luxueus Chaa Creek, ATM of Caracol tour

Chaa Creek heeft een infinity pool, terrassen en een uitstekend restaurant. Een ideale combi van luxe en avontuur. Op een van de dagen heb je de keuze een ATM cave …

︿

Zo maak je deze reis op maat, vink aan:

  • inclusief bezoek Pine Ridge forest en Rio on Pools

  • inclusief bezoek Pine Ridge forest en Rio on Pools

Dag 11 - 14: Tropisch toetje Ambergris Caye

Na je dagen in San Ignacio wordt je naar de pier van Belize City gebracht, een rit van zo’n 2 uur. Hier stap je over op de watertaxi die je over het helderblauwe water naar Ambergris Caye brengt. Met recht een tropisch toetje: drie overnachtingen in het luxe Victoria House, pal aan het strand, in een comfortabele cabaña tussen de kokospalmen. Een geweldige locatie, tropische tuin, zwembad en natuurlijk het witte strand, veel beter wordt het niet.

Uitgebreid ontbijten, relaxen onder de palmen en misschien een massage in de spa. Op een van deze dagen maak je daarnaast een kleinschalig georganiseerde snorkeltrip naar het Belize Barrier Reef. Met wat geluk zie je roggen, verpleegster haaien of de beroemde manatee (zeekoe). In ieder geval veel kleurige vis.

local Hero

Voor ervaren duikers is vanaf Ambergris de beroemde Blue Hole niet te missen. Een van de beste duikspots ter wereld met een duik tot 42 meter diepte voor gevorderden, zoals ooit de Franse onderwater ontdekkingsreiziger Jacques Cousteau. De trip is ter plaatse te boeken maar uiteraard afhankelijk van de weersomstandigheden.

Dag 11 - 14: Tropisch toetje Ambergris Caye

Na je dagen in San Ignacio wordt je naar de pier van Belize City gebracht, een rit van zo’n 2 uur. Hier stap je over op de watertaxi die je …

︿

Dag 15: Vertrek Ambergris Caye, terugvlucht vanuit Belize City

Rustig ontbijten en dan is het toch echt tijd om de koffers weer in te pakken. Met de watertaxi reis je van Ambergris terug naar het vasteland van Belize. Na een halfuurtje varen komt Belize stad in zicht. Daar staat weer een privétransfer voor je klaar, die je naar de luchthaven brengt. Aankomst in Amsterdam, de volgende ochtend vroeg.

Belize combineren met Mexico? Dat kan. Vraag je lokale reis-expert, local Hero Valeria, naar de mogelijkheden. Vlieg bijvoorbeeld terug vanaf Cancún. Heel eenvoudig, neem dan vanaf Ambergris de watertaxi naar Chetumal en reis verder noordwaarts via de Riviera Maya of het Mexicaanse binnenland. We helpen je graag bij het verder invullen van je reis door Mexico.

Dag 15: Vertrek Ambergris Caye, terugvlucht vanuit Belize City

Rustig ontbijten en dan is het toch echt tijd om de koffers weer in te pakken. Met de watertaxi reis je van Ambergris terug naar het vasteland van Belize. Na …

︿

Reisplan aanvragen? Stuur je opmerkingen naar Valeria

stap 1/2

Kijk waar je verblijft tijdens je rondreis Guatemala: