3 Met je gezin

Familiereis Costa Rica met kinderen

Een familiereis Costa Rica per 4WD met alle highlights en tegelijk een relaxte route. Na een vlucht met overstap naar San José, reis je individueel door Costa Rica langs indrukwekkende natuurparken. Hier vind je avontuur voor jong en oud. De afstanden zijn kort en de hotels kindvriendelijk. Je eindigt je reis ontspannen aan een van de tropische stranden.

18 dagen v.a. 1315,- p.p. bij 4 personen Vluchten optioneel bij te boeken
gezin op hangbrug in costa rica jungle

Jouw rondreis op maat

Bij ons stel je jouw reis volledig samen zoals jij het wilt. Er zijn al voorbeeldreizen samengesteld die je helemaal kunt aanpassen naar jouw wensen, interesses en reistempo. Zelf al een route in gedachte? Mail dan je reisplan door. Samen met een reisspecialist stem je alles af: van bijzondere ontmoetingen met de bevolking tot verrassende plekken buiten de gebaande paden. Zo ontstaat een reis die helemaal bij je past.

Routekaart van de 18 daagse familierondreis door Costa Rica

My name is Wil and I am looking forward to helping you to travel through Costa Rica. I already have 10 years of experience in travel and I am very excited that you want to choose Costa Rica for your holiday. I want to give you a really unforgettable experience, a wide smile on your face and above all have fun. Pura vida as we say here.

Dagprogramma

Dag 1-2

Aankomst San José

Via Panama of de USA vlieg je naar de hoofdstad van Costa Rica: San José. Het is best een lange vlucht, we hebben daarom een chauffeur voor je geregeld, zodat je geen transfer meer hoeft te regelen. Hij brengt je in een klein half uur naar je kleinschalige hotel vlakbij het centrum van de stad.

Plons met je kinderen in het verfrissende zwembad en na een douche kun je een hapje eten in het hotel. De volgende ochtend ben je door het tijdsverschil vast vroeg wakker. Gelukkig blijf je vandaag in San José, even rustig acclimatiseren en je gezinsreis Costa Rica relaxt beginnen. Buiten je meet & greet met reisspecialist Wil staat er niks op het programma.

Let op: in Costa Rica zijn kinderbedjes niet gebruikelijk. Buiten San José kun je dit beter zelf regelen, bijvoorbeeld door een campingbedje zoals een Deryan mee te nemen.

Maak het op maat

Eigen verblijf

De eerste nacht (en) regel ik liever zelf

Upgrade hotel

Lekker luxe starten

Dag 3-4

San José naar Tortuguero, wandel & boottocht

Na je onbijt ga je per minibus, en vanaf Cano Blanco per grote boot, dwars door regenwoud en moerassen naar de Caribische kust. Deze plek is één van de belangrijkste broedplaatsen van de schildpad. ‘s Middags brengt de gids je naar Tortuguero village en het strand waar de schildpadden hun eieren leggen. Een echte highlight tijdens je familiereis Costa Rica.

De volgende ochtend stap je al vroeg in een kano en ontwaakt de jungle voor je ogen tijdens de zonsopkomst in Tortuguero National Park. ‘s Middags wandel je met de Freek Vonk van Costa Rica door de jungle. Hij vertelt je (bijna) net zo enthousiast over het regenwoud. Krijsende apen, kwetterende vogels, overal ritselt het. Zoveel kleuren groen heb je vast nog nooit gezien.

Ben je er in het schildpadseizoen tussen juli en september, boek dan ter plaatse de avondexcursie naar de broedplaatsen. Vergeet niet je donkere kleren in te pakken. Kosten ca. US$ 35,- p.p.

Maak het op maat

Boca Tapada (alternatief Tortuguero)

Tortuguero is met recht een highlight, alleen daardoor ook druk bezocht. Ben je op zoek naar een off the beaten track optie, dan kun je ook kiezen voor Boca Tapada, een regenwoud gelegen aan de oevers van de San Carlos rivier. Dit regenwoud is een verborgen parel voor birdwatchers en natuurliefhebbers. De schildpadden kun je hier niet zien, wel veel ander wildlife.

Bezoek ons schildpadden project in Parismina (2 dagen / 1 nacht)

Schuw je een wat meer basic verblijf niet en wil je echt een bijzondere zeeschildpadden ervaring in Costa Rica? Verleng je verblijf in Tortuguero dan met een nachtje homestay en vrijwilligerswerk bij Parismina. Local en off the beaten track. Je slaapt midden in het dorp met nog geen 400 inwoners. Drink een verse fruit smoothie bij Olga’s Soda, support de locals en shop een handgemaakt souvenir of help mee tijdens een beach cleaning.

Midden in de nacht struin je (3-4 uren) door het zwarte poeder zand, op zoek naar leatherbacks (maart-juni) en green turtles (juli-september). Hoe donkerder de nacht, hoe groter de kans dat je schildpadden aan land ziet komen om eieren te leggen. Geen garanties, het is de natuur. Indrukwekkend is het sowieso.

Reken op enkele tientjes meerprijs p.p. Je verblijf in Parismina is afhankelijk van het seizoen en in samenwerking met Turtle Love, de lokale stichting die wij ondersteunen ten behoeve van schildpadden bescherming. Local Hero Wil vertelt je er graag meer over en kan je de precieze meerprijs vertellen.

Je verblijf in Parismina is afhankelijk van het seizoen en in samenwerking met Turtle Love, de lokale stichting die wij ondersteunen ten behoeve van schildpadden bescherming. Zij zijn volledig afhankelijk van vrijwilligers en donaties, dus je hulp is altijd welkom. Wil je graag langer verblijven? Dan slaap je bij de lodge waar ook de vrijwilligers en biologen ‘wonen’. Een kleine maar bevlogen groep van natuurliefhebbers die op een enthousiaste manier de lokale bevolking erbij betrekken. Lees er meer over op onze duurzaam pagina of vraag Local Hero Wil.

Dag 5

Van schildpadeiland naar ananasfarm Sarapiqui

Na het ontbijt vaar je in ca. 1,5 uur terug naar de bewoonde wereld, in het plaatsje Guapiles staat je huurauto al klaar. Alle spullen inladen en dan de weg op richting Sarapiqui. In deze tropische stad hebben we een speciaal verblijf geregeld in een kleinschalige ecolodge. Het zwembad kijkt uit over het regenwoud en als je stil bent hoor je de kikkers brullen. Vanuit de lodge hoef je maar één hangbrug over te lopen om middenin de jungle te zijn. Iets om samen met de kinderen te ontdekken.

De volgende dag maak je een uitstapje naar de boerderij van Don Rodolfo, Doña Rosa en hun acht kinderen. Don Rodolfo neemt je mee over zijn land waar hij ananas, suikerriet en cacao verbouwt. Natuurlijk proef je zelf ook een verse ananas.

In Sarapiqui is van alles te doen; je kunt hier wandeltochten maken, over de hangbruggen lopen, hengels en laarzen huren voor een vismiddag, spelen in het zwembad. Familytime in Sarapiqui.

Extras

Cacao tour

Wil je meer te weten komen over hoe chocola gemaakt wordt? Voeg deze excursie dan toe aan je reis. Middenin het regenwoud vertelt je gids je in 2,5 uur alles over chocola. Alles over chocola, middenin het regenwoud. 2,5 uur, prijs ca. € 20,- voor volwassen en kinderen € 15 (6-12 jaar).

Dag 6-7

Costa Rica met kinderen, omgeving La Fortuna

Vandaag rijd je in ongeveer twee uur naar La Fortuna, gelegen aan de voet van de Arenal, misschien wel de bekendste vulkaan Costa Rica. Het is ook een van de tien meest actieve vulkanen ter wereld. Je verblijft in een luxe hotel met meerdere zwembaden. Op een zonnige dag kun je kanoën op het meer of kiezen voor een drie uur durende wandeling rondom de vulkaan.

Wellicht het meest iconische dier in Costa Rica, de luiaard. Tijdens je wandeling met een lokale natuurgids ga je op zoek naar dit grappige ‘slome’ beestje. Met geluk zie je hem al hangend aan een dikke tak rondturen. Al badderend in één van de natuurlijk heetwaterbronnen in de omgeving genoten wij ’s middags na van onze bijzondere ontmoeting met de luiaard.

Extras

Kanotocht Fortuna

Ga een halve dag kanoën met gids. Je hebt geen ervaring nodig en voor al het materiaal wordt gezorgd.

Dag 8

Via Arenal vulkaan naar Santa Elena & Monteverde

Door de hoge ligging van het Monteverde Cloud Forest hangt er bijna altijd een dichte mist. Je slaapt in een leuk hotel vlakbij het centrum. Wil je vandaag je benen nog strekken, dan kun je in het Selva reservaat een zipline tour doen en wandelen over de hangbruggen tussen de bomen.

Extras

Zipline tour

Heb je stoere kinderen? Vanaf 4 jaar mogen kinderen al ziplinen. Veiligheid staat voor op bij de gidsen en wat zullen ze het hier nog lang over hebben.

Dag 9

Monteverde, nevelwoud excursie

Vanochtend begeleid de natuur in, want met een gids spot je dieren, planten, insecten die je zelf nauwelijks opmerkt. En nog exclusief ook: in het hoge, vochtige Monteverde Park is er een maximaal aantal bezoekers per dag. Je loopt over paden zoals in een Indiana Jones film. Overal groeit mos, hangen lianen en groeien exotische planten die je thuis alleen in potjes ziet.

Voor de lunch ben je terug in het dorp. ’s Middags kun je zelf naar het Sta. Elena park: geen bordjes, ruiger en zonder gids ook wat vrijer. Ga tegen de avond naar het kikkermuseum. Dat klinkt raar maar is de moeite waard. In de terraria valt bijna niets te zien, maar als ze het licht uitdoen, krioelt het van de gestreepte beestjes met felle neonkleuren.

Dag 10-11

Monteverde naar Rincon Nationaal Park

Vanaf Monteverde rijd je zo’n 2 uur over een bochtige bergweg met gravel. Het wordt droger en uiteindelijk bereik je de echte highway van Costa Rica; de 2-baans Pan Americana highway. Bij Liberia, na een uurtje, sla je af naar Rincon, ook hierheen weer een uurtje schudden over de gravel.

Je slaapt net buiten het park in een van de (houten) huisjes. In Rincon volg je de trails in principe helemaal op eigen houtje. Om de gevaarlijke vulkanische modderpoelen staan hekken en er zijn routebordjes. Het park is afwisselend: kleurig begroeide velden, riviertjes, verborgen watervallen en dichte bossen vol enorme bomen met luchtwortels. Let ook op de leguanen hier.

* Vanuit het hotel worden verschillende activiteiten aangeboden waarmee kinderen zich uitstekend kunnen vermaken. De jungleslide glijbaan van 400 meter is een aanrader, al is hij wat duur. De hotsprings van het hotel waar je met de tractor naartoe gereden kan worden, compleet met modderbad, de paarden, het canopy-slingeren (doe het grote parcours! De lange kabels zijn geweldig en er zit zelfs nog een kleine bungee-jump achtige toegift in). Superleuk om te doen.

* Het park is op maandagen gesloten en het laatste bezoek start om 15.00 uur. Vergeet niet genoeg water mee te nemen, op sommige open plekken kan het heel heet zijn.

Dag 12 – 14

Rincon naar Manuel Antonio

Je rijdt vandaag in zo’n 5 uur naar het strand. Gelukkig kun je uitkijken naar een combinatie van jungle, zwemmen en heel veel aapjes kijken. Via de slingerende kustweg bereik je het hotel met zwembad, op ongeveer tien minuten rijden van het park.

Het Manuel Antonio park is één van je highlights van je familiereis Costa Rica en erg populair, dus vertrek vroeg. Je zult je verbazen dat er zelfs op de kortere route nog zoveel dieren zijn die zich niet verstopt hebben. Andere routes leiden je dieper in de jungle naar spectaculaire uitkijkposten, afgelegen stranden en meer zeldzame wilde dieren. Het is een soort Apenheul maar dan in het wild.

* Dit park is op dinsdag gesloten. Het is niet nodig om een gids in te huren, jij kan dit prima zelf. Dan kan je tenminste rustig beslissen in welke baai je het liefste even wil zwemmen.

* Heb je kleine kids? Ga dan naar Playa Biesanz. Dit is in een baai zonder stromingen en dus erg leuk en fijn met kinderen. Niet al te druk en je kunt er bedjes met een parasol huren.

Extras

Eigen verblijf

De laatste nacht (en) regel ik liever zelf

Extra nacht

Ik wil nog niet naar huis, en blijf graag een nacht langer.

Dag 15

Van Manuel Antonio naar San José

Vandaag rijd je in zo’n 1,5 uur terug naar de hoofdstad van Costa Rica; San José. Hier lever je de huurauto in. Je verblijft niet ver van het vliegveld in een hotel met restaurant en zwembad, zodat je je gezinsreis Costa Rica in relaxte sferen kunt afsluiten.

De volgende ochtend is het, na het inbegrepen ontbijt, tijd om naar de luchthaven te gaan. De transfer naar het vliegveld is niet inbegrepen. Het hotel kan een taxi regelen.

Dag 16 – 17

Vertrek familiereis Costa Rica, terugvlucht Amsterdam

Afhankelijk van de vluchttijden kun je misschien nog een deel van de dag in het zwembad spenderen of je trekt er nog even met het gezin op uit en brengt een kort bezoekje aan San José om wat laatste souvenirs te shoppen.

Wanneer het tijd is, vertrek je zelf naar de luchthaven voor de terugvlucht richting Amsterdam. Helaas zit je vakantie Costa Rica met kinderen er weer op. De avonturen zullen jou en je gezin gelukkig nog lang bijblijven. Langer blijven? Vraag je Costa Rica reisspecialist, Wil, naar de opties.

Extras

Proef het koloniale Nicaragua, 3 dagen / 2 nachten

Combineer je rondreis Costa Rica met 3 dagen cultuur snuiven in het koloniale Nicaragua. Slenter door smalle straatjes met fel gekleurde oude panden en levendige marktpleinen. Plof neer op een parkbankje of bij één van de vele rumcafés: net als de locals.

Proef het oude Granada en maak een stadswandeling met gids, een boottocht over Lake Cocibolca en een trekking langs de voet van de Masaya vulkaan. De genoemde prijs is incl. transport van/naar Costa Rica, 2 overnachtingen met ontbijt, 1 lunch, gidsen en entrees).

Impressie accommodaties

Wat inbegrepen is

Inbegrepen

  • V.a. 1315 p.p. bij 4 personen (2 volwassenen en 2 kinderen onder de 12 jaar)
  • Aankomsttransfer, meet & greet, infopakket en routemap
  • 15 overnachtingen met ontbijt en in Tortugero ook lunch en diner
  • 12 x 24 uur autohuur cat. 4WD standard, (Gran Vitara of verg.) compacte 5 deurs 2,0 lt, automaat, airco, geschikt voor 5 pers, 4 koffers, alle km’s en volledige verzekering
  • Activiteiten als boot- en wandeltocht als omschreven in Tortugero
  • Jungle tour met gids in Monteverde inclusief entree park

Niet inbegrepen

  • Internationale retourvlucht (optioneel bij te boeken)
  • Extra’s autohuur ter plaatse
  • Entree’s nationale parken
  • Optionele excursies en overige maaltijden

Klaar voor jouw Costa Rica rondreis op maat?

Onze Costa Rica specialist werkt graag een persoonlijk reisvoorstel voor je uit. Helemaal afgestemd op jouw wensen, met de slimste route, kleinschalige hotels en bijzondere, lokale ervaringen onderweg.

Op maat samengesteld
Persoonlijk contact met je reisspecialist
Lokale ontmoetingen
Reisvoorstel aanvragen

Wat reizigers over ons zeggen