Wel moet je voor je rondreis Cuba rekening houden met het regenseizoen. Het Cubaanse regenseizoen, ook wel het laagseizoen in Cuba, duurt van eind mei tot oktober. Dat klinkt lang, maar de neerslag tijdens het regenseizoen valt mee, met vaak ook droge dagen ertussen en vaak maar een uurtje per dag. Wat wel belangrijk is om te weten, is dat de luchtvochtigheid en dus de temperatuur en benauwdheid hoger zijn tijdens het regenseizoen in Cuba. Daar moet je tegen kunnen. Wil je tijdens je Cuba rondreis grote menigtes ontwijken en het échte Cuba leren kennen? Overweeg dan om juist tijdens het regenseizoen te reizen.
Door de goede temperaturen en lage luchtvochtigheid is Cuba het hele jaar door een gewilde bestemming. Vooral in december is vroeg boeken een must. Huurauto’s zijn schaars en authentieke Casas Particulares zitten al snel volgeboekt. Toch is de beste reistijd Cuba eigenlijk wel alles buiten het regenseizoen (november t/m april), omdat de meeste internationale vakanties (en de drukte) binnen het regenseizoen vallen.
Wil je Cuba écht ‘the local way’ ervaren? Zorg dan dat je er bent tijdens een van de nationale feestdagen. Geen enkel volk is zo gezellig en vrolijk als de Cubanen, laat staan wanneer er een feest is. Enkele belangrijke feestdagen in Cuba zijn: