2 Rondreis

Namibië highlights & hidden gems

Een complete 4×4 kampeerreis met je eigen daktent. Puur avontuur & alle vrijheid. Beleef de Sossusvlei bij zonsopgang, maak unieke Etosha wildsafari’s en peddel tussen pelsrobben in Swakopmund. Kies eenvoudig voor extra bijzondere lodges of breid uit. Jouw favoriete rondreis Namibië 3 weken.

22 dagen v.a. 2205,- p.p. bij 2 personen Vluchten optioneel bij te boeken
reizigers poseren in stilstaande safari truck bij ondergaande zon met erachter hoge palmbomen

Jouw rondreis op maat

Bij ons stel je jouw reis volledig samen zoals jij het wilt. Er zijn al voorbeeldreizen samengesteld die je helemaal kunt aanpassen naar jouw wensen, interesses en reistempo. Zelf al een route in gedachte? Mail dan je reisplan door. Samen met een reisspecialist stem je alles af: van bijzondere ontmoetingen met de bevolking tot verrassende plekken buiten de gebaande paden. Zo ontstaat een reis die helemaal bij je past.

Routekaart van de 3weekse rondreis door Namibië

Mijn naam is Emmy en ik ben reisspecialist Namibië bij Local Hero Travel. Afrika is al jaren een rode draad in mijn leven en ik krijg nog steeds veel energie van het ontdekken van nieuwe plekken. Ik houd van reizen met vrijheid en avontuur: met een 4×4 door de natuur, kamperen onder de sterren en, als het ergens kan, te paard een mooie tocht maken. Namibië blijft daarbij een prachtige bestemming!

Dagprogramma

Dag 1-2

Start leukste rondreis Namibië, aankomst Windhoek

Bij ons stel je jouw reis volledig samen zoals jij het wilt. Er zijn al voorbeeldreizen samengesteld die je helemaal kunt aanpassen naar jouw wensen, interesses en reistempo. Zelf al een route in gedachte? Mail dan je reisplan door. Samen met een reisspecialist stem je alles af: van bijzondere ontmoetingen met de bevolking tot verrassende plekken buiten de gebaande paden. Zo ontstaat een reis die helemaal bij je pastNa je vlucht met overstap is het fijn weer voet op vaste bodem te zetten: welkom in Namibië. Wissel gelijk wat geld op de luchthaven en stap daarna in de transfer naar je kleinschalige hotel met zwembad, ca. 35 min. rijden. Nauwelijks tijdsverschil, dus even opfrissen en daarna het centrum in voor een diner.

Windhoek oogt als een ruim opgezet dorp. Er is weinig hoogbouw, je ziet er vooral koloniale huizen in Duitse en Afrikaanse pioniersstijl. Verder zijn er enkele shoppingmalls, gezellige bars en restaurants waar je met de locals aan de Windhoek lager en de braai gaat. Plan eventueel een extra nacht aan het begin van je leuksteNamibië rondreis, dan zie je meer van Windhoek en kun je uitgerust de op weg.

Blijf je een extra nachtje dan kun je fietsen door Katutura township en met de community aan de ‘kapana’, vers gegrild vlees van de straatrestaurantjes. Grappig: in Windhoek kun je ‘fruhshoppen’: ontbijten in Namib (of Duitse) stijl, met een biertje of een glas wijn.

Maak het op maat

Upgrade hotel

Verblijf in een comfortabel luxe hotel in plaats van standaard accommodatie.

Extra nacht Windhoek

Blijf een nachtje langer in Windhoek.

Eigen verblijf

De eerste nacht(en) regel ik liever zelf.

Dag 3-4

Naar de Kalahari desert en Fish River Canyon

Vanochtend haal je je 4WD op en rijd je het eerste traject van 270 km zuidwaarts naar de Kalahari woestijn. Niet gelijk door het zand, maar eerst een stuk over het asfalt. Onderweg passeer je Rehoboth, waar de Baster stam woont. Hierna verlaat je de hoofdweg en rijd je de Kalahari binnen. Anders dan je denkt, geen zandduinen: het regent er meer dan in een ‘’echte’’ woestijn en er is meer flora en fauna.

De dag erop maak je een vroege naturedrive met gids. Springbokken tussen de acacia bomen en de woestijnwind door je haren. Ja, je bent in Afrika. Daarna naar Quivertree forest, een zeldzaam kokerbomenbos vol vreemd uitziende bomen, een soort Aloë. Via Keetmanshoop (hier tanken) naar je bijzondere overnachtingsplek bij Fish River Canyon (totaal 400 km).

In Quivertree staan zo’n 300 van deze ‘kokerbomen’. Met een half uurtje heb je al een aardig idee. Vlakbij ligt Giant’s Playground, een landschap met rotsblokken waarvan het lijkt alsof die door een reus over het land zijn gestrooid.

Maak het op maat

Luxe lodge aan de canyon rand

Word wakker aan de rand van een van de grootste canyons ter wereld. Je comfortabele kamer is ruim en heeft een privéveranda met spectaculair uitzicht. De lodge gaat helemaal op in de ruige omgeving. Plonsen met een view, luxe dineren en proosten onder de sterren. Namibië op z'n best.

Dag 5

Leukste Namibië rondreis, bezoek Fish River Canyon

Je slaapt twee nachten in de buurt van de Fish River Canyon, waardoor je alle tijd hebt om de imponerende kloof te bezoeken. Wij bezochten deze vroeg in de ochtend net voor zonsopgang, dan is deze op z’n mooist. In ca. 30 min. rijd je vanaf je campsite naar het eerste uitzichtpunt.

Hier heb je een spectaculair uitzicht over de diepe kloof die niet onder doet voor zijn bekendere broer, de Grand Canyon. De natuur heeft hier duizenden jaren zijn werk gedaan. Van bovenaf glimt de rivier in de stralen van de zon en kleurt de canyon oranje/rood. Voelde je je nog niet nietig genoeg? Duik dan letterlijk de kloof in door een stukje van de Fish River Caynon trail te bewandelen.

Dag 6-7

Van de Fish River Canyon naar Aus en Luderitz

Relax ontbijten en dan naar Aus op ca. 340 km en zo’n 5,5 uur rijden. Je overnacht op de camping bij Klein Aus Vista. Vanuit Aus maak je daarna een dagtrip (ca. 125 km totaal) naar Luderitz en Kolmanskop. Deze dorpen werden gebouwd tijdens de diamantrush rond 1920 en, nadat elders meer gevonden werd, weer verlaten.

Half onder het zand, voelt het wat creepy, als een ghosttown uit een westernfilm. De weg erheen loopt door de ‘forbidden zone’, hier lagen de diamanten ooit gewoon op de weg. Met wat geluk zie je op weg naar Luderitz, in de woestijn rond Aus, wilde paarden. Achtergelaten in de koloniale tijd hebben ze zich volledig aangepast aan de extreme droogte.

Dag 8

Van Aus naar Sesriem en de duinen van de Sossusvlei

Vanuit Aus rijd je in ca. 5 uur, 350 km, door zuid Namibië. Over smalle gravelwegen passeer je dorpjes en kampen midden in het barre, door de wind, zon en erosie geteisterde landschap. Zo zijn ook de ‘koppies’ ontstaan: ronde verweerde rotsplekken. Stop voor de lunch bij het Namib cultural centre bij Maltahohe voor een informatieve presentatie van het leven van de locals in dit gebied.

Langzaam verandert het landschap in een uitgestrekt rode zandduin woestijn. De woestijn gloeit en de bergruggen in het oosten verschieten steeds van kleur. Je komt tegen eind van de middag aan in bij je campsite met zwembad in Sesriem.

Dag 9

Individuele Namibië rondreis, ontdek Sossusvlei

Sesriem is de toegangspoort voor de ‘wandelende duinen’ van Sossusvlei en deel van het Namib-Naukluft National Park: een waar paradijs voor landschapsfotografen en één van de hoogtepunten op je leukste Namibië rondreis. Een originele foto maken valt niet mee, dus ga gewoon op een duintop zitten en geniet van het uitzicht.

Ploegend door het rulle zand, beklim je spectaculaire duintoppen zoals Big Daddy of Duin 45. Je hebt er een prachtig uitzicht over de hele ‘vlei’. Ook bezoek je Sesriem Canyon en ‘Deadvlei’, een gortdroge kalkvlakte met grillige boomskeletten, wel 900 jaar oud en fel zwart aftekenend in het surrealistische landschap.

De entrees van de Nationale Parken betaal je ter plekke. Reken op ca. 6,- p.p. per dag en 1,- per auto per dag.

Dag 10

Leukste Namibië rondreis, naar kustplaats Swakopmund

Over desert tracks en uitgestrekte gravelvlaktes met nauwelijks een tegenligger in zicht, dwars door de Namib woestijn en de Gaub en Kuiseb canyons naar de haven van Walvisbaai voor een picknick bij flamingo lagune. Al ver voor je daar bent, ruik je het zout van de oceaan in de woestijnlucht. Afstand totaal ca. 350 km.

Nog een klein stukje langs de havenkranen en dan bereik je het kustplaatsje Swakopmund. Denk een verduitst Zandvoort in de woestijn met een Afrikaans sausje en het enige echte toeristendorp van Namibië. Dankzij de vochtige zeemist is het er opvallend groen met zelfs palmbomen. Je slaapt in een kleinschalig guesthouse in het centrum met gezellige (vis)restaurantjes en bars op loopafstand.

In Namibië is het aan zee nooit echt koud maar op één dag zijn er soms wel 4 seizoenen: koude mist in de ochtend, felle zon in een blauwe lucht overdag, een woestijnwind in de middag en een frisse tot koele avond. Neem zowel een warme trui als voldoende bescherming tegen de zon mee.

Dag 11

Verken Swakopmund en omgeving met optionele dagtrips

Een dagje in en rond Swakopmund, dat is lekker de auto uit. Er is strand voor een duik in zee (meestal wel fris!), maar de meeste reizigers doen wat anders. Ze gaan ’s ochtends vroeg mee op de catamaran boottocht. Via Walvisbaai vaar je naar Bird Island om Kaapse pelsrobben en dolfijnen te spotten.

Zelf peddelen kan ook, vanuit Swakopmund kun je ook per zeekajak naar de zeehonden kolonie. Ben je meer een landrot, ga dan surfen over de duintoppen of quadbiken door 35 km. wilde Namib woestijn en spoel daarna het zand in je mond weg met Zuid-Afrikaanse wijn en verse oesters. Nog relaxter? Boek een scenic flight, vanuit de lucht is Namibië al net zo spectaculair.

Maak het meer local

Catamaran cruise

Spot flamingo's, zeehonden en dolfijnen.

Zeekajakken

Peddelend naar de Cap Fur zeehonden kolonie.

Quad rijden

Door de ruige Namib woestijn met een stoere ATV vierwieler.

Sandboarding

Surf over de duintoppen.

Dag 12

Via Cape Cross en mijnstadje Uis naar Twijfelfontein

Vandaag staat er zo’n 420 km. op het programma. Op tijd vertrekken is wel handig, zeker als je de zeehonden kolonie bij Cape Cross wilt zien. En dat is spectaculair: duizenden Cape Fur zeehonden zwemmen hier bij de rotskust of liggen en spelen op het strand. Daarna rijd je landinwaarts, naar de voormalige mijnstad Uis.

Van hier is het niet ver meer naar de hoogste berg van Namibië, de Brandberg. Net als Uluru voor de Australische aboriginals is deze 2600 meter hoge bergtop voor de lokale bushman een religieus symbool. Via Organ Pipes en Burnt Mountain naar het gebied van Twyfelfontein, waar je overnacht.

Dag 13

Leukste Namibië rondreis, naar natuurreservaat Palmwag

Vandaag rijd je ca. 130 km. door Damaraland, een uitgestrekt, bijna onberoerd gebied tussen de Ugab en Huab rivieren vol bijzondere woestijnflora en fauna. Je volgt de oude olifantenroute, waarbij je deze grijze woestijnreuzen ook echt kunt spotten, en komt langs spectaculaire rotsformaties. Meestal zijn ze voorzien van oude bushman rotstekeningen en archeologische vindplaatsen.

Onderweg kom je langs Twijfelfontein (17 sites met totaal 2500 rotstekeningen, het is echt verbazingwekkend). Je overnacht bij Palmwag campsite. Ook deze camping is weer van alle gemakken voorzien, dus steek de bbq maar aan.

Als je wilt kun je hier Rhino trekking invoegen. Prijzig maar indrukwekkend. Een ervaring tijdens je Namibië rondreis die je nog lang zal bijblijven.

Maak het meer local

Damaraland neushoorn trekking

Je vertrekt al bij zonsopgang en bent de hele dag onderweg. Water, snacks en een lichte lunch zijn inclusief. Tegen 17.00 uur ben je weer terug, een kortere trip (min. 2 pers), tot ca. 12.30 uur is ca. 45,- p.p. voordeliger.

De Rhino-trekking wordt georganiseerd samen met de Torra, Anabeb en Sesfontein Conservancies in het Palmwag en Torra natuurgebied. Een deel van de opbrengst gaat naar de lokale gemeenschap en het wildbeheer. De trekking staat onder leiding van ervaren gidsen van Rhino rangers en Save the Rhino trust.

Dag 14-15

Safari Namibië: naar het Etosha National Park

Na alle woestijn kom je bij Kamanjab weer op het asfalt. Via het stadje Outjo bereik je het Etosha National Park (ca. 300 km). Na de formaliteiten rijd je het park in naar het hoofdkamp Okaukuejo Resort en Restcamp. Hier ligt de beroemde waterdrinkplaats, waar je veel wilde dieren ziet. Je bent niet de enige hier, maar dit is wel één van de hoogtepunten van je rondreis door Namibië en Botswana.

Een Etosha safari met je eigen 4×4 huurauto is bijzonder. Je maakt die als het ’s ochtends vroeg, tot aan een uur of tien, nog koel is en later voordat de zon ondergaat. Vraag op je campsite waar het wild zit, meestal hebben ze een logboek van de recente ‘sightings’.

Dag 16-17

Naar Onguma Game Reserve, wildlife gamedrives

Ook de volgende dag vroeg op, want zo is je rit bij het ochtendgloren ook meteen een gamedrive. In Halali kun je stoppen voor de lunch. Daarna door naar Etosha Pan, een enorme schotelvormige vlakte van wit opgedroogde modder en zout. De hete lucht weerkaatst als een fata morgana en je kunt er impala’s, zebra’s en met geluk zwarte neushoorns en cheeta’s zien.

Je volgende campsite, Onguma Tamboti, is gelegen in Onguma Game Reserve, een minder bekend ‘buurpark’ van Etosha. Je kunt het reserve op eigen houtje ontdekken of kiezen voor guided gamedrives. Na de safari doe je een ‘sundowner’ met aansluitende ‘braai’ samen met de andere kampgasten.

Het lijkt toeristisch maar het is voor een goed doel: een bezoek aan een traditioneel Himba dorp in Namibië. De opbrengsten gaan in hun voedselfonds. Alleen zo kan de community op haar eigen manier overleven en blijven hun trots, cultuur, tradities en leefstijl behouden. Doen dus.

Dag 18

Leukste Namibië rondreis, naar Waterberg

Nadat je afscheid hebt genomen van de andere kampgasten rijd je ca. 375 km richting het zuiden naar Waterberg. Het gelijknamige park is bekend vanwege het zandstenen plateau van 200 meter hoogte en de groene natuur met kleurige bloemen en planten. Een bijzonder afwisseling na de vaak toch wat dorre en woestijnachtige landschappen van Namibië.

In Waterberg leven meer dan 200 vogelsoorten en er komen verscheidene zeldzame wilde dieren voor. Kijk je goed, dan zie je misschien wel de 200 miljoen jaren oude dinosaurus voetafdrukken die hier te vinden zijn. In het Waterberg Resort camp is het prima toeven, langs het zwembad met uitzicht op het plateau en de rotsformaties.

Dag 19

Naar Okonjima Game Reserve, camping met zwembad

Niet ver van Waterberg vind je het 22.000 hectare grootte Okonjima Game Reserve. Het reservaat is de thuisbasis van de AfriCat foundation, een non-profit organisatie in Namibië die cheetah, luipaarden en andere zeldzame wilde dieren beschermt.

Je verblijft op de Okonjima’s Omboroko campsite, vanuit waar je het Carnivore Care centre bezoekt. Hier leer je meer over de non-profit organisatie en het leven van de inheemse bushman uit dit gebied. Ook ga je samen met een lokale gids op zoek naar luipaarden en cheeta’s. Niet minder spectaculair zijn de sundowner viewpoints behorend bij de campsite.

Dag 20

Van Okonjima terug naar Windhoek

Vanuit Okonjima is het ca. 270 km rijden tot Windhoek, alweer het laatste traject van je leukste Namibië rondreis. Je rijdt via Okahandja, een van de oudste steden van Namibië en centrum voor houtsnijwerk.

Eenmaal aangekomen in Windhoek lever je je 4×4 auto met daktent in bij het stadsdepot en krijg je een transfer naar je hotel. Wil je nog wat souvenirs scoren, dat kan in the city centre van Windhoek (neem een taxi). Cultuur snuiven doe je bij het Alte Feste fort en museum en de Evangelisch-Lutherse Kerk uit 1896. Wij proosten met een laatste Windhoek lager op de vakantie.

Dag 21-22

Einde leukste Namibië rondreis, terugvlucht

In de loop van de ochtend vertrek je na een rustig ontbijt richting de luchthaven van Windhoek voor je terugvlucht naar Nederland. De volgende dag kom je met een koffer gevuld vol reisverhalen aan op Schiphol. Helaas is daarmee je leukste Namibië selfdrive op zijn einde gekomen.

Wil je je leukste Namibië rondreis met 4×4 daktent verlengen of aanpassen, dan kan dat natuurlijk. Samen met je local Hero maak je je Namibië reis op maat, vraag gerust naar alle opties want er is nog veel meer mogelijk.

Wil je meer van Botswana zien, ook andere verlengingsopties zijn mogelijk. Denk aan de Vic Falls en Chobe National park, of combineer met een bezoek aan de Okavango Delta of Moremi Game Reserve.

 

Maak het meer local

Chobe National Park

Als je er toch bent, kun je je leukste rondreis Namibië 3 weken ook verlengen met een paar dagen Botswana. Wat dacht je van een bezoek aan Chobe National Park, geliefd vanwege de grootste olifantenpopulatie ter wereld. Met een frisse bries door je haren vaar de Chobe rivier af, terwijl je over de savanne tuurt op zoek naar de Big Five.

Victoria Falls

Met een bijna oorverdovend geluid dendert het water hier naar beneden. Vanuit Botswana of Namibië kun je de watervallen makkelijk in een dag bezoeken. Je kunt er natuurlijk ook voor kiezen om er een nachtje aan vast te knopen.

Comfort lodges i.p.v. kamperen

Liever slapen in comfortabele lodges? Dat kan. Ik regel een 4WD huurauto zonder daktent, zodat je in je eigen tempo van lodge naar lodge reist.

Inclusief huurauto en ontbijt. In de Kalahari, Damaraland en Okonjima is ook diner inbegrepen. Je slaapt dan bijvoorbeeld in: The Elegant Guesthouse Windhoek , Camelthorn Kalahari Lodge, The Elegant Desert Lodge in de Sossusvlei. Boek vroeg, de lodges zijn kleinschalig.

Impressie accomodaties

Wat je erbij krijgt

Inclusief

  • De prijs is per persoon en gebaseerd op 2 volwassenen in het laagseizoen. Reis je met 4 volwassenen dan valt de reissom per persoon ca. 725,- lager uit.
  • Transfer bij aankomst
  • 4×4 huurauto met daktent en complete kampeeruitrusting, inclusief full cover verzekering zonder eigen risico, alle km's, 2e bestuurder, belastingen en toeslagen
  • Alle campsites
  • 2 nachten hotel met ontbijt
  • Nature drive met gids in Kalahari en Damaraland
  • Toerist tax
  • Assistentie ter plaatse

Exclusief

  • Internationale vlucht (optioneel bij te boeken)
  • Meerprijs hoogseizoen
  • Evt. airport tax
  • Brandstof & borg huurauto (reken op een borg van ca. 200,- afhankelijk van type voertuig)
  • Facultatieve excursies
  • Overige maaltijden, persoonlijke uitgaven, fooien etc.

Klaar voor jouw Namibië rondreis op maat?

Onze Namibië specialist werkt graag een persoonlijk reisvoorstel voor je uit. Helemaal afgestemd op jouw wensen, met de slimste route, kleinschalige hotels en bijzondere, lokale ervaringen onderweg.

Op maat samengesteld
Persoonlijk contact met je reisspecialist
Lokale ontmoetingen
Reisvoorstel aanvragen

Wat reizigers over ons zeggen